Vefa Sporfest Tüm Sporseverleri 13-17 Mayıs’ta Buluşturuyor

Geçtiğimiz iki senede de başarıyla gerçekleştirilen Vefa Sporfest 13-17 Mayıs 2019 tarihleri arasında 3’üncüsünü gerçekleştirecek. Amacı spordan giderek uzaklaşan gençleri tekrar sporla bir araya getirmek, yeni arkadaşlıklar kurulmasını sağlamak ve dostluk ortamında rekabeti yaşatmak olan ekip sene boyunca büyük emek harcadı.

Festival kapsamında sene içinde spor dünyasının başarılı isimleri okulda ağırlanırken festival haftası boyunca Vefa Lisesi gibi diğer köklü liseler ile birlikte (İstanbul Erkek Lisesi, Kabataş Erkek Lisesi, Cağaloğlu Anadolu Lisesi vb.) futbol, voleybol, basketbol ve masa tenisi turnuvaları yapılacak.

Festivalin sadece sporculara değil tüm gençlere yönelik olmasından dolayı yine hafta boyunca okulda etkinlikler ve workshoplar (zumba, pilates, aikido, okçuluk vb.) düzenlenerek misafirler en iyi şekilde ağırlanacak.

Bu sene Vefa Sporfest’in sizleri şaşırtacak bir sürprizi de var. Daha önce liselerarası festivallerde rastlanmamış bir konseptlekarşınıza geliyor. Son gün olan 17 Mayıs Cuma günü, Vefa Küçük Spor Salonu’nu All Star yarışmasına ayıran ekip, üçlük ve yetenek yarışmasının ardından tüm hafta boyunca oynanan maçları izleyen seyircilerin oylarıyla seçilmiş en iyiler için bir gösteri maçı organize ediyor.

Geçen sene ilk kez gerçekleştirilen “Küçük Bedenler Vefalı Yürekler” sosyal sorumluluk projesi ise bu sene de güzel planlarıyla devam ediyor. Fatih ilçesindeki iki okuldan gelecek olan daha önce İstanbul’u tam anlamıyla gezme imkânı bulamamış 12 küçük misafir, hafta boyunca okulda ağırlanıp gezi programları dâhilinde gezecekler. Programlarında İstanbul Oyuncak Müzesi, Şükrü Saraçoğlu Stadı, MadameTussauds Balmumu Heykel Müzesi, SeaLife Akvaryum ve boğaz turu bulunan ekibi eğlenceli bir hafta bekliyor.

13 Mayıs Pazartesi saat 10’daki heyecan verici sahne gösterileri içeren açılışıyla başlayacak olan bir haftalık maraton boyunca turnuva ve workshopların yanı sıra misafirler bahçedeki çeşitli yarışma ve etkinliklerle de eğlendirilecek.

Geçen senelerdeki tecrübeleri ile başarılarına başarı katarak ilerleyen ekip ile sizleri mükemmel bir festival haftası bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir