KARİA’DAN LİKYA’YA DÖNÜYOR PEDALLAR

Kayıt Formumuz: https://goo.gl/7Su3E8

Ayrıntılar ve Rota bilgileri;
www.kariadanlikyayadonuyorpedallar.wordpress.com

İkincisini düzenleyeceğimiz bu etkinlikte çok heyecanlıyız. Pedaldaşlarım bu satırları yazarken inanın duygularımı, heyecanımı ve hislerimi yazıya dökerken doğru aktarabilir miyim korkusu içerisindeyim. Karia’dan Likya’ya dönüyor pedallar yılın ilk bisiklet organizasyonu ve güneşler ülkesi LİKYA’da.
Karia derneği olarak geçen yıl ilkini yaptığımız proje de yeniden seçeneklerdeki rotaları değerlendirdik, keşifler yaptık, nasıl başarabiliriz dedik ve en uygun yapılabilir olan rotayı çıkardık ve siz uzun tur bisiklet sevdalısı, özgür ruhlu pedaldaşlarımıza sunuyoruz.
Bu tura katılacak olanlar bazı zorlu parkurlarda çok yorulacaklar, neden buradayım evde rahat rahat uzanmak varken diyecekler amaaaa günün sonunda kamp yerlerinize ulaştığımızda o serzenişten eser kalmayacak. Evet;
Tarihi karia’dan Likya’ya pedallayarak selam götürüyoruz. Dünyanın ünlü ilk on yürüyüş rotasından biri olan Likya coğrafyasında bisiklet turu yapacağız. “BU BİR BİSİKLET FESTİVALİ DEĞİLDİR” Amacımız likya yolunun sadece yürüyüş için değil bisikletlerimiz ile de pedallanması ve o muhteşem güzelliği hep birlikte görmemiz gerektiğine olan inancımızdır.
Her bisikletçinin hayali olan uzun tura çıkmanın hazırlığına şimdiden başlayın. Tüm kamp, yol, gıda ve su malzemenizi çantanızda taşıyacaksınız. Araç yardımı Yok. (Geçen yıl Seydikemer ve Kaş beledleri araç tahsis etti. Bu yıl da başvuru yaptım,) Artçılarımız yanınızda olacak. Gıda ve su Alışverişleriniz için şehir merkezlerinden geçilecektir.
Bisikletçi bulunduğu merkezde transit geçen değil farkındalık yaratmak için ilçe merkezlerimizde kısa süreli dolaşırken imrenilerek izlenecektir.
Forma verilmeyecektir.
İsteğimiz sizleri sakin doğanın içerisinde sevdiğiniz hobinizi gerçekleştirirken hem yormak hem de dinlenmenizi sağlayabilmek olacaktır.
Katılım ücreti alınmayacak misafirlerimiz:
– Şehit yakınları; Gaziler ve yakınları
– Öğrenciler (25 yaş sınırı vardır)
-75 yaş üstü misafirlerimiz
– Özür sizsiniz katılımcıları

Uzaklarda hayali olan, bisikletini ve çantasını alsın. Katılsın bize.

Katılımcı sayısı 100
Karia Derneği 50 lira/kişi bağış alacaktır.

Banka ; Akbank Dalaman Şb
Hesap Sahibi: karia derneği
hesap no; TR67 0004 6009 4288 8000 0451 48

ÖNEMLİ; açıklamaya BAĞIŞ ve isim yazmalısınız EĞER BAĞIŞ YAZMADAN EFT YAPARSANIZ eft tutarı paranızdan düşülüp geri iade edilecektir.
iyi günler
sorunuz olursa telefonumu arayabilrisiniz

Çadır kurma ücretleri işletmelere ödenecektir.

ROTAMIZ:
02 Nisan 2019 Salı: Toplanma ve konaklama. Pedallanmayacaktır. Araçlarımız tur bitimine kadar işletme de kalacaktır. Çadır kurma ücreti 20 Lira/kişidir. Tesis : Leb-i Derya Karagözler Fethiye http://lebideryaaksazlar.com İlk ve son gün ücretleri işletmeye bu gün ödenecektir.

03 Nisan 2019 çarşamba : Fethiye den kordon boyu, üzümlü, ortakent, seydiler, seydikemer ve Saklıkent’e pedallanacaktır. 70 km’lik bir mesafedir. Orta zorlukta bir parkur. Saklıkentte Naturel paradise’de çadır kuracağız. Çadır kurma ücreti 20 Lira/kişi’dir. İşletme de kahvaltı ve akşam yemeği imkanı vardır.

04 Nisan 2019 Perşembe: Saklıkent – Karadere parkorman 38 km’lik mesafe kolay parkur. Alış veriş tesise gidilirken Karadere de yapılması tavsiye edilir. Konaklama ve alışveriş metrkezi mesafesi 5 km’dir,
Kamp Kurma ücreti 20 liradır.
Kahvaltı, akşam yemeği ve bungalovda konaklama imkanı vardır.
Bungalov konaklama+Kahvaltı 125 lira/kişidir
Rezervasyon için 0532 416 65 12

05 Nisan 2019 Cuma : Patara – Alınç 34 km. Zor, tırmanışı çok olan ve parkur genellikle toprak yol ve asfalt. Asfaltta bol miktarda mıcır var dikkat olunması gerekli. Patara Bel arası kısa olmakla birlikte kısım kısım %15 gibi dik tırmanış vardır. Aynı Boğaziçi alınca arasında da tırmanılacaktır. Alışveriş karaderede yapılarak yola çıkılmalıdır. Yemek molası ve dinlenme yediburunlarda küçük market ve çay ocağında verilecektir. Celal Göktaş 534 470 8986
Alıncada kamp kurulacak ve ücreti 15 lira/kişidir

06 Nisan 2019 Cumartesi : Alıncadan 2 km’lik dik bir tırmanışla Karaağaç ulaşılacaktır. Tekrar % 7 rampa tırmanışı 10 km devam edecek ve dik inişe geçilecektir. Kirme mahallesine kadar çok dikkatli iniş yapılmalıdır. Kelebekler vadisi ziyareti, fotoğraf çekilmesinden sonra Ölüdeniz ulaşılacak ve öğle yemeği molası ve dinlenme yapılacaktır. 2 km’lik dik Ölüdeniz Hisarönü rampası vardır. İisteyen ölüdenizden Fethiye kamp alanına gelebilir. İsteyen Kayaköy Belen ve ada turu ile kamp alanına gelebilir. Kampa kanına alış veriş Merkezi yakındır.http://lebideryaaksazlar.com/
çadır kurma ücreti 20 lira/kişi. İlk gün ödenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir