Şampiyon Bocceciler çiçeklerle karşılandı

Geçen hafta Çin’in Jiaxing şehrinde yapılan Dünya Kadınlar ve Ümit Erkekler Bocce Şampiyonasında 2, altın, 2 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplam 7 madalya alarak kadınlarda dünya birincisi, ümit erkelerde dünya üçüncüsü olan milli takımımız İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanında çiçeklerle karşılandı.
Dünya Şampiyonasında ülkemizi antrenör Yılmaz Güzelocak yönetimindeki İnci Ece Öztürk ve Buket Öztürk kardeşlerin yanı sıra, Necla Şahin, Burak Altay ve Mehmet Can Yakın yer aldı. Sporcularımız kadınlar röle ve kadınlar altın nokta disiplininde altın madalya elde ederken, kadınlar basamak ve çift kadınlar disiplininde gümüş madalya, ümit erkekler basamak, ümit erkekler röle ve miks-rölede bronz madalya elde ettiler. Bu sonuçlarla atış oyunlarında kadınlar Türkiye genel klasmanda birinci olurken, ümit erkeklerde ise üçüncü olarak tarihi bir başarıya imza attılar. Ayrıca Dünya Şampiyonasında uluslararası hakemimiz ve TBBDF Bocce Asbaşkanı Faik Kapsız da hakem olarak görev aldı.
Karşılamada İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Kubilay Kalaycıoğlu ve TBBDF il temsilcisi Cebrail Birsen hazır bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir