U18 KIZLAR VE ERKEKLER AÇIK ALAN AVRUPA ŞAMPİYONASI C3 SONA ERDİ

15-21 Temmuz 2018 tarihleri arasında ev sahipliğimizde Konya Saraçoğlu Hokey Sahasında düzenlenen EuroHockey U18 Kızlar & Erkekler Avrupa Şampiyonası Championships 3 sona erdi.

Kızlarda; Milli Takımımız ile birlikte Hırvatistan,İsviçre ve Ukrayna’nın bulunduğu şampiyona da Macaristan, Finlandiya, Ukrayna, Litvanya, Hırvatistan ve Milli Takımımız Erkekler kategorisinde mücadele etti.

Kızlarda İsviçre’nin şampiyon,Ukrayna’nın ikinci,Hırvatistan’ın üçüncü Milli takımımızın ise dördüncü olduğu şampiyonanın erkekler kategorisinde Ukrayna şampiyon olurken Milli Takımımız ikinci oldu. Bu sonuçla birlikte Milli Takımımız Championships 2’ye yükselmiş oldu.

Şampiyona’dan sonra yapılan kupa töreninle Kızlarda dereceye giren İsviçre,Ukrayna ve Hırvatistan’a madalya ve kupalarını Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz ile Başkan Vekili Bayram Yüksel verdi.

Erkekler’de yapılan şampiyonluk seremonisinde Şampiyon olan Ukrayna’nın kupa ve madalyalarını Federasyon Başkanı Sadık Karakan ve Konya ASKF Başkanı Remzi Ay, ikinci olan milli takımımızın kupa ve madalyalarını Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz ile Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Kurul Başkanı Ali Babat, üçüncü olan Hırvatistan’ın kupa ve madalyalarını Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Yaman ve Başkan Yardımcısı Caner Erim takdim etti.

Seremoniden sonra bir açıklama yapan Federasyon Başkanı Sadık Karakan “U18 Erkek Milli Takımımızı kutluyorum. Ülkemizin adını Championship 2’ye yazdırdı. Ev sahipliğimiz açısından muhteşem bir organizasyon gerçekleştirdik. Avrupa’dan gelen yetkililer de bunu ifade ettiler.Şimdi önümüze bakma zamanı. Her şampiyonadan sonra olduğu gibi bu şampiyonadan da dersler çıkarıp bizi daha ileri götürecek kazanımlar elde ettik” dedi

 

Kaynak: http://www.turkhokey.gov.tr/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir