Türkmen, Uluslararası Bocce Federasyonu (CBI) Başkanlığına Seçildi

Uluslararası Bocce Federasyonu (CBI)’nun 26 Mayıs tarihinde İsviçre’nin Mendrisio şehrinde yapılan Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısında, kullanılan 38 geçerli oyun tamamını alan Mutlu Türkmen başkanlığa seçildi.
Eski Başkan Romolo Rizzoli’nin istifası üzerine yapılan Olağanüstü Genel Kurulda 2 adayın yarışması bekleniyordu. Kongre öncesinde yapılan görüşmeler neticesinde ikinci aday İtalyan Moreno Rosati başkan vekili olmayı kabul edince adayların listeleri birleştirildi. Yapılan seçimde 51 delegeden 38’inin tamamının oyunu alan Mutlu Türkmen yeni dönem için CBI Başkanı oldu. Rosati’inin yanı sıra Amerikan Konfederasyonu Başkanı Hector Limardo diğer asbaşkan oldu. Genel sekreterliğe Afrika Konfederasyon Başkanı Yacine Kafi seçilirken, sayman üye olarak da ABD’li Danny Passaglia seçildi.
Yeni yönetimde yer alan diğer isimler ise şunlar oldu; Mohamed Maidi (Cezayir), Raymond Cher (Avustralya), Natalia Lele (Letonya), Claudio Kencht (İsviçre), Denis Persic (Hırvatistan), Philippe Coquet (Fransa), Jasem Manoucheri (Iran), Maurizio Mullaroni (San Marino).
Seçimde denetleme kurulu başkanlığına da Mehmet Demirdelen seçildi. Ayrıca kongrede  Mutlu Türkmen ve 2 asbaşkandan oluşacak bir olimpik temsil komitesi seçildi.
‘Tarihi Görev’
Türkmen kongre bitiminde yaptığı açıklamada 3 ay süren yoğun kulisler ve toplantılar neticesinde ülkelerin çoğunu yanına almaya başardığını dile getirerek, “Seçimde açık ara destek sağlayınca İtalyan rakibimiz birleşmeyi tercih etti. Bu sporun ana vatanı olan İtalya’nın yanımızda yer alması çok önemli. 2024 Paris Olimpiyat Oyunlarına aday olan branşımızda Fransa ve İtalya gibi lider ülkelerin listemizde olması lazımdı. Ülkemi böyle bir tarihi görevde lider ülkeleri de arkama alarak temsil edeceğim için çok mutluyum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir