TAF 2017 GALASI YAPILDI

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun 2017 ödülleri, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın da katıldığı muhteşem gecesiyle sahiplerini buldu.

Atletizmde geçtiğimiz yılın en iyilerinin ve Türkiye rekortmenlerinin onurlandırıldığı TAF 2017 Ödülleri Galası, İstanbul Gönen Otel’de 16 Şubat 2018 günü gerçekleştirildi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Hamza Yerlikaya, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, European Athletics Başkanı Svein-Arne Hansen, Balkan Atletizm Birliği Başkanı Dobromir Karamarinov’un da aralarında olduğu seçkin konukların katıldığı gecede yılın en iyilerine ve Türkiye rekortmenlerine ödülleri verildi.

EN İYİLER: GULİYEV VE TUĞSUZ
Atletizm Federasyonu ekibinin haftalardır sürdürdüğü titiz çalışma sonunda gerçekleşen gecede Yılın Erkek Atleti ödülü Ramil Guliyev’e, Yılın Kadın Atleti ödülü ise Eda Tuğsuz’a gitti. Guliyev’in ödülü Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Tuğsuz’un ödülünü ise AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç verdi.

ONUR ÖDÜLLERİ YERLİKAYA’DAN
TAF Onur Ödülü’nü alan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve ENKA Holding Onursal Başkanı Şarık Tara’nın ödüllerini Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Hamza Yerlikaya teslim etti. Yerlikaya, geceye mazeretleri dolayısıyla katılamayan Yıldırım ve Tara’nın ödüllerini Fenerbahçe Atletizm Şube Kaptanı Fikret Çetinkaya ve ENKA Spor Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Tansuğ’a verdi.

Yılın Kulüpleri olarak ENKA ve Fenerbahçe ödüllendirilirken, Kulüpler Özel Ödülleri ise krosta Avrupa şampiyonluklarına imza atan İstanbul Büyükşehir Belediye Spor ve Bursa Büyükşehir Belediye Spor’a gitti. Dört yıllık İzmir Atletizm Kulübü de Altyapıya Destek Özel Kulüp Ödülü’ne layık görüldü.

DEFİLE SÜRPRİZİ
Gecenin sürprizi ise, milli atlet Jak Ali Harvey’in tasarladığı Milli Takım formalarının defilesinde yaşandı. Jak Ali, “yükselen hilal” figürü üzerinden tasarladığı yeni milli takım formalarıyla ilgili düşüncelerini salona açıklarken büyük alkış aldı. Daha sonra yapılan defilede milli atletler, üzerlerinde zeytin dalı figürü bulunan beyaz pelerinlerle podyuma gelip, Berlin 2018’de giyecekleri formaları tanıttılar.

Basının da yoğun ilgi gösterdiği gece, fotoğraf çekimi ve pasta kesimi ile sona erdi.

Kaynakça : www.taf.org.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir