2017’de Düğerek Güneş Spor

2012 yılında kepenklerini kapatan Muğla’nın incisi Düğerek Güneş SK, 2017 yılında tekrardan kepenklerini açtı ve yeniden güneşli yıllarına ulaşmak için emin adımlarla ilerliyor. Sizler için ufak ama futbol aşkıyla yanıp tutuşan mahallenin neşesi olan Düğerek Güneş SK’nın 2017 yılında ki başarısının raporunu hazırladık.

2017 yılında Düğerek mahallesi muhtarı Sn. Mehmet Ortayol ve arkadaşlarının taşın altına elini koymasıyla Düğerek yeniden futbol aşkına kavuştu.

2. Amatör’de faaliyet göstermek için faaliyete başlayan Düğerek Güneş SK, teknik ekibe tecrübeli ve bu zor görevin üstünden gelebilecek Teknik Direktör Nazım Ceylan ve yardımcısı Rıdvan İnan’ı getirdi. Şubat ayında mahallesinin futbol aşkını kıvılcım haline getiren ve bu kıvılcımı daha da büyütmesi için başkanlık koltuğunu 4 galibiyet, 1 beraberlik ile Sn. Şahin Kırkan’a devretti. Şahin Kırkan ve yönetimi Salih Akcan, Mert Çöl, Necati Gülcan, Ali Çırpı, Değer Kelebek, Mehmet Küçükdağ ve teknik heyetteki Nazım Ceylan, Rıdvan İnan, Mustafa Turgut ile birlikte büyük başarılar elde eden ve 1.amatör ligde şampiyonluk için geri sayım yapan Düğerek Güneş SK’nın 2017 raporu ise;

Başkan: Şahin Kırkan
Teknik Ekip: Nazım Ceylan, Rıdvan İnan, Mustafa Turgut

2. Amatör Lig
Oynadığı maç: 10
Galibiyet:8
Beraberlik:1
Mağlubiyet: 1
Attığı gol:28
Yediği gol: 9

Başarısı: Muğla 2. Amatör Lig Şampiyonluğu

1. Amatör Lig:
Oynadığı maç:10
Kalan maçı:4
Galibiyet: 9
Beraberlik:1
Mağlubiyet: 0
Attığı gol : 21
Yediği Gol: 4
Lig Sırası: 1

Muğla 1. Amatör Lig’de ligin bitimine 4 hafta kala 8 puan farkla lider olan Düğerek Güneş SK’nın başarısında büyük payı olan, her maç takımlarını 90 dakika boyunca 500-600 kişilik kitle ile destek olan Kırmızı Şeytanlar taraftar grubu lideri Sergen Keyf ise yaptığı açıklamada ” Bizim anlayışımızda sen veya ben yok. Bizim için asıl olan Düğerektir. Gecemizi gündümüze katarak takımımıza destek olmaya çalışıyoruz. Her hafta yüzümüzü güldüren başkanımıza, hocalarımıza ve futbolcu kardeşlerimize teşekkür ediyorum” dediği duyumunu aldık. Düğerek ‘te genci, yaşlısı, kadını, erkeği, yönetimi, futbolcuları arasında birlik rüzgarı estiğini söyleyebiliriz.

 

Le Sport Magazine

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir