SOCAR Türkiye, olimpiyat ruhunu şirkete taşıdı

SOCAR OLYMPICS’TE 9 BRANŞ BULUNUYOR

SOCAR Türkiye, olimpiyat ruhunu şirkete taşıdı

SOCAR Türkiye, spor ile iyi yaşamı, sürdürülebilir şirket kültürünün parçası haline getirmek amacıyla olimpiyat oyunları başlattı. 1 Kasım’da başlayan SOCAR Olympics, futbol, basketbol, voleybol, koşu, bovling, yüzme, satranç, masa tenisi, tavla olmak üzere 9 branşta gerçekleşiyor

Türkiye’de 2008 yılından bu yana faaliyet gösteren SOCAR Türkiye, çalışanları arasındaki iletişimi kuvvetlendirmek amacıyla SOCAR Olympics projesini hayata geçirdi. 1 Kasım’da başlayan ve ayın tamamına yayılan olimpiyat oyunları, SOCAR Türkiye çalışanlarının seçtikleri spor branşlarında katılabilecekleri turnuvalardan oluşuyor. SOCAR Türkiye ve grup şirketlerinin İstanbul yerleşkelerinde bulunan çalışanların motivasyonunu artırmak amacıyla düzenlenen SOCAR Olympics spor ve iyi yaşamı, sürdürülebilir şirket kültürünün parçası haline getirmeyi hedefliyor. Önümüzdeki yıllarda da devam etmesi planlanan etkinlik, SOCAR Türkiye ekibinin fiziksel ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Olimpiyatların SOCAR Türkiye bünyesinde ilk kez düzenlendiğini söyleyen SOCAR Türkiye İnsan Kaynakları Başkanı Dinar Mammadova, “Açılış töreninin ardından başlayan karşılaşmalara, 135 çalışanımız katıldı. Çalışanlarımızın oldukça önemli bir kısmının ilgi gösterdiği olimpiyat oyunlarını, gelen talepler neticesinde ay boyunca her gün mesai saatleri sonrasına yaydık” dedi. Olimpiyat oyunlarında federasyonu olan bazı spor dallarından başhakemlerin de bulunduğunu dile getiren Mammadova, “Tüm karşılaşmalar, bu hakemlerin gözetmenliğinde gerçekleştiriliyor. Doğal olarak mücadelenin yaşandığı oyunlarda fairplay’i de unutmadık. Hakemlerimiz, tüm branşlarda fairplay ruhunu en çok yansıtan oyuncuları seçecek” diye konuştu.

Sporun tüm toplumlar için sağlıklı yaşam biçiminin vazgeçilmez bir parçası olduğunu hatırlatan Mammadova, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz de bu bakış açısıyla hareket ettik. Büyük bir aile olduğumuz çalışanlarımızla SOCAR Olympics’i başlattık. Amacımız, sporu SOCAR Türkiye çalışanları için yaşam biçimi haline getirerek, olimpiyat ruhunu ve mücadelenin yarattığı sinerjiyi yakalamak. SOCAR Olympics’in gelecek yıllarda da büyük bir coşku ve katılımla süreceğine inanıyorum. Bireysel ve takım oyunlarında başarılı olanların ödüllerini 15 Aralık’ta kendilerine takdim edeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir