Arnavutköy Belediye 3 puanı 3 golle aldı

Süper Amatör lig 3. Grupta Arnavutköy Belediye Spor, Yıldırım Bosna’yı kendi sahasında konuk etti.

Baştan sona ev sahibi takım baskılı futbolu ile geçen 90 dakika sonunda gülen taraf 3 golle Arnavutköy Belediyespor oldu. Konuk takım Yıldırım Bosna son dakikalarda bulduğu tek golle umutlanmasına rağmen ev sahibi defansını geçmekte zorlanınca kalan dakikalar gol getirmedi. Karşılaşma 3-1 ev sahibi takım üstünlüğü ile sona erdi.
İlk yarıda oyuna iyi adapte olan Arnavutköy Belediye Spor mutlak galibiyet için rakip kale önünde baskısı hissedildi. Sayısız gol fırsatı yakalamasına rağmen son dokunuşlarda etkili olamayınca ilk 25 dakika golsüz geçildi. Karşılaşmanın 27.dakikası Mustafa Sarıçan rakip fileleri havalandırarak skoru 1-0 yaptı. Gol sonrası ataklarını sıklaştıran ev sahibi Arnavutköy, Yıldırım Bosna ceza sahasına adeta karargâh kurdu. Karşılaşmanın 36.dakikası sağ kanattan gelişen atakta yapılan ortaya Mustafa Sarıçan yarım vole ile karşılık verince top filelerle buluştu skor 2-0 oldu.
İlk dakikalarda yakaladığı fırsatları cömertçe harcayan Arnavutköy Belediye Spor ilerleyen dakikalarda daha zor pozisyonlarda gol çıkartması dikkat çekti. 45 dakika ev sahibi 2-0 üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci yarı daha rahat davranan Arnavutköy orta saha ve ileri uç adamları arasında kopukluk yaşamasına rağmen defansını sağlam tutarak gol yemeden gol bulma çabaları vardı. 55. Dakikada kullanılan serbest atışa son dokunan Halim Kurtuluş ile skoru 3-0 yaptı. Bu dakikalarda skoru koruma çabaları içine giren Arnavutköy Belediye Spor 72.dakikada kalesinde gol gördü. Kullanılan serbest atışı direk köşeye bırakan Kerim İsmail Üçmer ile skoru 3-1 yaptı. Golden sonra güveni artan Konuk takım baskı kurmasına rağmen başka gol olmadı karşılaşmayı Arnavutköy Belediye spor 3-1 kazandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir