Zeytinburnu’nda Sporda Kurumsallaşma Semineri Gerçekleşti

ZEYFAD, Zeytinburnu Kulüpler Birliği ve Hakan Nergis Akademi iş birliğiyle Sporda Kurumsallaşma semineri düzenlendi.

Zeytinburnu Futbol Antrenörleri Derneği Başkanı Zekir KESKİN, derneği tanıtım için sohbet amaçlı olarak Ağustos ayı içerisinde Fetih Cafe’de yapmış olduğu kahvaltılı toplantının ardından bu kez de Merkezefendi Spor Tesileri’nde Spor Kulüplerinde Kurumlaşma, Markalaşma ve İnovasyon konulu mükemmel bir seminer düzenledi.

Spor Bilimleri Uzmanı Hakan NERGİS ve Spor Yöneticisi Hasan DARAMA konu ile ilgili konuşmacılar olarak seminere iştirak ettiler. Bu seminere ZEYFAD onursal Başkanı Cenap ALTIOK, Zeytinburnu Spor Kulübü eski Başkanı Mustafa GÜNAYDIN, Galatasaraylı Sporcular Derneği Sicil Kurulu Başkanı Ercan ERGÜL, Zeytinburnu Spor eski Antrenörü Asım UĞUR, Esenler Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Ayhan ÇINAR, Küçükçekmece Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Seymen GENÇTÜRK, TÜFAD İstanbul eski Başkanı Rıza ÇAVUŞOĞLU, İstanbul Batı Trakya Türkleri Spor Kulübü Başkanı Hakan GÜLER ve Teknik Direktörü Sinan TAR, İlçe Meclis Eski üyesi ve eski hakem Mehmet GENÇOĞLU, Benhur BABAOĞLU, Turgut BULGURCU, Umut ÇELİK, Adem PÜSKÜLLÜ, Ali AYYILDIZ, Arzu ARABUL, Musa KAYA, Erkan ERAYABAKAN, Bülent AKYILDIZ, Mutlu TURAN, Uğur YÜKSEL, Barış KAVUK, Emrah UÇAR, Sebahattin SÖNMEZ, Adnan EKİNCİ, Irmak Spor Kulübü Teknik Koordinatörü Cahit KESLER, Irmak Spor Kulübü Altyapı Gelişim Genel Koordinatörü Erkut ERKAN ve bir çok spor adamı iştirak ettiler.

Hakan Nergis, spor kulüpleri bunu hobiden ziyade bir iş olarak görmeli. Spor kulüpleri sosyal ortamlardır ama bunu kendi ortamımızı oluşturmak için kullanmamalıyız. Spor vicdan işidir, dedi. Biz kulüplerin hizmetine hazırız, talepler gelmeye devam ediyor, değerlendirip analiz edip çalışmaları gerçekleştiriyoruz.

Konunun ana temaları olarak MARKA NEDİR ( Logo, Kurumsallaşma, Halkla İlişkiler, Reklam, Pazarlama ve Sponsorluk ) BİR ÇOK ŞEY MARKALAŞTIRABİLİNİR ( Ürünler, Hizmetler, Filmler, Mekanlar, Kişiler ve Kulüpler. ) KULÜPLERDE DJİTALLEŞME ( İnternet Sitesi, Sosyal Medya, Video, Online Takip Sistemleri, Dijital Arşivleme, Djital Kitap v.b gibi ) HİKAYESİ OLAN BİR HAYALİN ” MARKAYA ” DÖNÜŞÜNÜN YOLCULUĞU, ( Spor Kulüpleri, Hikayesi Olan, Tarihsel Boyutuyla Sosyal İlişkileri Göz Önünde Bulunduran Süreçlerin Bütünlüğü ) ( Spor Kulüplerinin Marka Kimliklerini Görünür Kılmak İçin Pazarlama Stratejilerinin İyi Kullanılması ) KULÜPLER ve KURUMLARDA ( Kimlik, Değer Olguları, Sosyalleşme, Kültürel Bağ, Eğlence, Aile Hikayeleri, Geçmişe Yolculuk ve Tarihsel Süreçleri Yaşama ) BİR MARKA TÜTETİCİNİN ÜRÜN HAKKINDAKİ DÜŞÜNCESİ ” OGLİY “, ( Taraftar Kart, Kulüplere Özgü Satış Mağazaları, Avantajlı Telekominikasyon Hizmetleri, TV Kanalları, Takıma Özgü Renk ve Avantajlarıyla Kredi Kartları, Her Bir Markanın Tüketicilerin Zihinlerinde Bir Çok Düşünce Taşınmasını Sağlamak ve Marka İmajlarını Akıllarda Oluşturmak ) ( Kulüplerin Beceri Temelive İlişki Döngüsünde Kılmak ve Marka Algısı İle Bireylerin İlgilerinin Arttırılması, Finansal Alanlarda İyileşmelerin Gerçekleşmesi, Günümüzün Spor Endüstrisinin İçinde Spor Kulüplerinin MARKA BİLİNİRLİĞİNİ ÖN PLANALARA ÇIKARABİLMEK, ( Son Olarak da, Sıradan Markaların ” Ne ve Nasıla ” Odaklanırken İlham Veren markaların Merkezinde Neden Olgusunun Değerlendirilmesi ) konuları Hakan NERGİS ve Hasan DARAMA tarafından örneklerle anlatıldı. Seminere katılanlara sertifikaların verilmesinden sonra soru ve diğer anlatımlar ve cevaplar bölümüyle ilginç bir seminer yaşanmış oldu.

Haber ve Fotoğraflar: MEHMET ALPAY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir