Yusuf Ocak: Dikkatli disiplinli ve özverili olmasını isterim.

Spor Bilimleri Uzmanı/Koç Hakan Nergis, Esenyurt Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü Yusuf Ocak ile net ve samimi bir röportaj gerçekleştirdi. Esenyurt Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğüne ilgisi ve samimiyeti için teşekkür ederiz.

Esenyurt Belediyesi Gençlik ve Spor Müd.kuruluş süreci hakkında bize bilgi verir misiniz ?

2004 yılı ile 2014 yılı arasında kültür müdürlüğü uktesinde spor koordinasyon adı altında belli noktalarda spor faaliyeti yaparak hizmetini sürdürmüştür.2014 yılı itibari ile belediye başkanımızın talimatıyla daha kurumsal çalışabilme adına Gençlik ve Spor Hizmetleri müdürlüğü olarak kurulmuştur.

Müdürlüğünüz kurulduğundan beri ilçede ne gibi hareketlilik oldu ?

Müsabakaya katılan çocukların ve milli takımlara gönderilen sporcuların sayısının artmasına sebep olmuştur. Ayrıca çalışma alanı genişleyip hemen hemen Esenyurt’un tüm sınırları içerisine bu imkan sunulmuştur.

Kaç tane tesisiniz var, yenilerini yapmayı planlıyor musunuz ?

22 spor tesisimiz ful bir şekilde kullanılmakta olup Ocak 2018 tarihi itibari ile de dört tesisimiz daha faaliyete geçirilip Esenyurt’lulara kazandırılacaktır.

Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun spora ve gençliğe bakışı nasıl ?

Belediye Başkanımız göreve ilk geldiği günden beri çocukların sokaklarda kötü alışkanlıklara bulaşmadan sporla gelişmesi maksadıyla spor faaliyetleri yapmasını istemekte ve fazlasıyla önem vermektedir.

Kültürel olarak ilçeniz farklı zenginliklere sahip, bunun koordinasyonunu nasıl sağlıyorsunuz?

Müdürlük olarak bulunduğumuz ilçe içerisinde sekiz yüz bin nüfuslu farklı kültüre sahip insanlardan oluşan bir topluluğa hizmet vermekteyiz.Bunların koordinasyonunu sağlamamız konusunda birleştirici olarak spor gücünü kullanıyoruz.

Ekibinizde kaç kişi var ? Görev ve sorumlulukları neler ?

8 kişilik kemik kadro,240 ful personel 90 yarı zamanlı eğitmen görev yapmaktadır. Tesisler idari birim ve spor koordinasyon çatısı altında toplanmıştır.

Yusuf Ocak kendini nasıl bir müdür olarak tanımlar?

Zor. 🙂

İnsan ilişkilerinde nelere dikkat edersiniz ?

Dikkatli disiplinli ve özverili olmasını isterim.

İlçenizde yürüttüğünüz gençlik ve spor projeleri hakkında bilgi verir misiniz ?

İlçemizde bu zamana kadar birden fazla Gençlik ve spor ile alakalı projeler hazırlanmıştır.Bunlardan örnek vermem gerekirse özel gereksinimli çocuklar ile yapılan faaliyetler yüzme ve spor tesisimizde bire bir yapılan hizmetler (çocukların gereksinimine göre) programlanmıştır.Birde engelliler olimpiyatları buna olanak sağlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir