Aynur Ayaz: Anlayacağınız bu düşünceler bizde bitmez.

Spor Bilimleri Uzmanı ve İş Dünyasının Koçu Hakan Nergis sordu, Aynur Ayaz içtenlikle cevapladı…
Aynur Ayaz bir çok insan tarafindan tanınan bir insan, lakin tanımayanlar için kısaca tanıtabilir misiniz ? 
    Elbette. Uzun yıllar medyanın ekran yüzü ve  gerisinde mutfağında sunucu,spiker olarak görev yaparken, alanımda verdiğim eğitimler ile eğimci kimliği kazanmış ayrıca ulusal&uluslararası sunuculuk yapan biriyim. Az uyuyan, fazla okuyan kendi dünyası olup, sosyal medyayı fayda sağlayacak noktalarda kullanan biri demek yanlış olmaz.Lakin herşeyden evvel işlerin büyüğü küçüğü olmaz diyerek sayısız program sunmuş biriyim. Beni bazen eş, dost ve çevrem seni anlatan arama motorları var diyor. Çok gülüyorum. Günümüzde kendini anlatmak ne kadar doğru ama açıkçası bizde kolay işlerle uğraşmıyoruz.Bildiğin kamoyunu ve toplumumuzu yakından ilgilendiren işlerle çok yakından uğraşıyoruz. Ayrıca bazı şirketlere danışmanlık yanında şuan Karart Kültür Sanat ve GTTC(Global Türk Ticaret Merkezleri), DEV (Dünya Engelliler Vakfı) Kurumsal İlişkiler Koordinatörlüğünü aktif olarak yürütüyorum.
Geçmiş yıllarda milletvekilliği aday adaylıklarınız vardı, gelecek yıllar için bu düşünceleriniz devam ediyor mu ? 
Muhakkak.Allah hayalleri boşuna kurdurmaz,kurdurmuyor ve gerçekten boşuna istetmez.Çalışana karşılığını her zaman verir, veriyorda. “İnsana hizmet” diyorsak ve insan odaklı işlerden vazgeçmiyorsak bu çok önemli hatta şart. Allah kısmet ederse, kaderde bu özel Milletimize hizmet edip, çalışmak varsa neden olmasın deriz.Zaten şimdi kendimizce bir şekilde milletin hizmetkarı gibi çalışmaya devam edip çalışıyoruz. Anlayacağınız bu düşünceler bizde bitmez.
Medya camiasını yorumlayın desek, neler söylemek istersiniz ?
    Kendi içinde bizim ülke gündemi kadar yoğun birazda yorgun görüyorum.Bana bu medya alanını yorumlamak düşmez ama o kadar işin içinde yıllardır çaba sarfediyoruz ki, her dem öğretiyor bizim medyada. Sadece iyi harmanlayıp süzgeçten geçirmek gerek buna ihtiyaç var. İnsanların artık yeni medyası sosyal medya olunca ilk sıralara oturuyor bizim ülkemizde. Artık gazete ve televizyonlarda etkileniyor bu durumdan. Bunu hepimiz kabul ettik.İnsanlar sosyal medya gruplarından iletişim halinde iken bazı özel gruplarla medyaya haber aktarımı bile yapar hale geldiler. Sanki ajans gibi yani. Bizim medyamız dünyanın en hareketli ve renkli medyası. Yalnız daha reel ve daha yumuşak, olumlu bir dile geçilmesinden geç kalınmamalı diye düşünüyorum.
Sanatın, sporun ve siyasetin içinde olmak nasıl bir duygu, dengeyi nasıl kuruyorsunuz ?
   Sanatsız bir hayat hatta yaşam biçimi düşünemiyorum. Sanatın öğretileri ile yaşama sıkı sıkıya bağlanmak var benim dünyamda. Spor eskiden vardı şimdi sadece yürümeye bıraktı o da spordan sayılır mı bilmem ama spor yapan dostlara hayranım. O disiplin ve düzenli yaşam bi başka.Siyaset herşeye sirayet etmiş durumda.Bugün konuştuğunuz ve iletişim de olduğunuz her kişi bir medyanın içinden çemberinden ya geçmiş ya da kendi sosyal hesabının yöneticisi konumunda olmuş. Ben biraz aktif olmayı sevdiğim için dengeyi de ona göre ayarlıyorum. Gündem için rutin haber takibi elbette şart.
İş dünyasının açılışlarında, konferanslarında vb. bir çok organizasyonda  sunucu, moderatör olarak sizi görüyoruz, neden siz aranılan isimsiniz ?
   Doğru.Yıllarca emek verdim ve bu sene 18.yılım mesleki olarak. İşimi çok seviyor, fazlası ile de saygı duyuyorum. Biz sahnede, görsel bi nebze sanat işi yapıyoruz. Ne sunarsam sunayım bitmeyen heyecan ve işini en iyi şekilde yapmak ve temsil etmek var. O insanların kurum ve kuruluşların da dikkatini çeken en önemli özelliğim benim. Bir diğeri ise eğer ben bir programı sunacaksam bilirler ki o organizasyon içinde işin tanıtımından herşeyi ile yakından ilgilenir, eksikleri gidermeye hatta sorunları çözmeye hızlıca devam ederim. Bu başarıyı yapılan işin en iyi şekilde sunulmasına yol açıyor. Dolayısı ile birçok tanınmış marka ile çalışmaktan hem mutlu hem de gururluyum. Protokol gibi ciddi sunumlardan, en etkin ve konser ya da söyleşi, seminer gibi birçok programın, ulusal&uluslararası içerikli projeleri dw sunuyorum. Evel Allah sayısız iş, program, lansman, etkinlik, organizasyon sundum ve sunmaya da aktif bir şekilde devam ediyorum.
İş, siyaset, spor ve sanat dışında Aynur Ayaz neler yapıyor ?
  Kitaplarım ile zaman geçiriyorum, tiyatro izleme tutkum vardır diyebilirim.Zaman buldukça konsere gitmeye gayret ederim.En çok da sevdikleri ile zaman geçirmekten hoşlanır diyebilirim. Yani çay, kahve tutkum ile dostlarımı ihmal etmemek için onlara elimden geldiğince vakit ayırmaya çalışırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir