Köy Okulu Kavramı Tarihe Karıştı

Ardahan Göle Çayırbaşı Şehit Er Kemal İzci Ortaokulu’nda spor, sanat, edebiyat çok önemli…

Okulun konumu kışın Türkiye’nin en soğuk yerleşim yeri ve gündüzleri -30,40 dereceleri görmektedir.

Bunun son örneği Ardahan Gençlik Merkezi’nin desteğiyle yapılan mobil gençlik uygulaması. İmkansızlık bahanesine asla sığınmayan, okul müdürü Tamer Yıldırım çocukların her türlü spor branşını tanımasını istiyor. Okçuluk, dart, boks, badminton,bocce ve daha birçok spor dalı…

Son üç yıldır okul sporları kapsamında Hentbol’da il birincisi olan okul, spora verdiği önemi her firsatta gösteriyor. Sert geçen kış aylarında çocuklar buz pateniyle okul bahçesinde kayak yapıyorlar ve çocuklar çok mutlu oluyor.

103 ortaokul ögrencisi var ve bunların 85 tanesi lisanslı… Akademik basarının tek başına asla anlam ifade etmedigini belirten okul müdürü Tamer Yıldırım, çocukların ders dışı etkinliklerle daha mutlu olduğunu ve gelecekte özgüveni yüksek bireylerin yetişeceğini belirtiyor. Asıl amacın çocukların yeteneklerinin keşfinden geçtiğini israrla belirten Yıldırım, spora gönul veren tüm insanlara teşekkürlerini sunuyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bülent Akar beye teşekkürlerini ileten okul müdürü son olarak çocukların sporla bu hayatta daha fazla var olacaklarını söylüyor.

Le Sport Magazine/Özel Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir