Üsküdar’dan Bir Dünya Şampiyonu Daha

Macaristan’ın Budapeşte kentinde düzenlenen Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’nda her iki kolda da namağlup şampiyon olan Üsküdar Belediyesi sporcusu Esra Kiraz, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’i ziyareti etti.

Başarılarının devamını dileyen Hilmi Türkmen milli sporcuya 10 bin tl para ödülü verdi.

Hilmi Türkmen, “Bu ödül; Esra’nın başarıları karşısında sembolik bir ödül. Kendisine desteğimiz sürecek” dedi.

Bünyesinde barındırdığı spor takımlarının yanı sıra amatör sporculara verdiği destekle de bilinen Üsküdar Belediyesi, bilek güreşinde dünya şampiyonu olan Esra Kiraz’ı da ödüllendirdi. Macaristan’ın Budapeşte kentinde düzenlenen Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’nda her iki kolda da namağlup şampiyon olan Esra Kiraz’ı makamında ağırlayan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, spora ve sporcuya destek verirken özellikle amatör branşlara önem verdiklerini ifade etti. “Esra’nın başarıları karşısında sembolik bir ödül veriyoruz. Daha başarılı olabilmesi adına bazı ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olacaktır. Kendisine desteğimiz sürecek” diye konuşan Türkmen, Esra’nın başarılarıyla gurur duyduklarını sözlerine ekledi.

Esra Kiraz ise konuşmasında, zorlu çalışma süreçlerinin ardından yakaladığı şampiyonluğu tüm Türkiye’ye armağan ettiğini söyledi. “ Sol kolda 15, sağ kolda 14 rakibimi yendim, hiç mağlubiyet almadım ve dünya şampiyonu oldum” diye konuşan Kiraz; Üsküdar Belediyesi ve Başkan Hilmi Türkmen’e desteklerinden ötürü teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir