Fit Tarifler 4 : Kuzu Göbeği Mantarı Kavurması

Değerli Le Sport Magazine Okuyucuları,

Bu yazımda mutfağımdan çıkan sağlık ve vitamin deposu tariflerimle sizlere konuk oluyorum. Sağlıklı beslenmenin yanı sıra, spor hayatımızın bir parçası olarak ilerlerken vitaminin ne kadar önemli olduğunu, hepimiz biliyoruz. Mutfağımdan çıkan ve izleyicilerimle paylaştığım kalorisi azaltılmış tariflerimde her daim lezzeti ön planda tutmaya çalışıyorum.

Benim için bir yemeğin lezzeti kadar doyuruculuğu da önemli. O nedenle sizinle paylaştığım tariflerimde lif oranı yüksek bakliyat ailesini yoğun olarak kullandım. Aksam yada öğlen yemeği olarak, spordan sonra ihtiyacınız olan proteini almak için harika ve çok da lezzetli reçetelerimi umarım sizlerde mutfağınızda deneme şansı bulursunuz. Mutfağınızdan neşeniz, sofranızdan sağlıklı lezzetleriniz eksik olmasın.

KUZU GÖBEĞİ MANTARI KAVURMASI

Hazırlanma ve Pişirme Süresi : 40 Dakika
Porsiyon Adedi : 4 Porsiyon


Malzemeler :

500 gram kuzu göbeği mantarı
1 adet orta boy kuru soğan
2 yemek kaşığı tereyağı
½ çay kaşığı karabiber

½ çay kaşığı tuz

Maydanoz


Hazırlanışı:
1. Mantarların topraklı kök kısımları kesin. Bir süre su içinde bekletilip ,bir kaç defa iyice yıkayıp, temizleyin. Kağıt havlu üzerinde kurutun.

2. Doğranan mantarları kaynayan suda şok haşlamadan geçirin ve bir kaba alın.
3. Mantarları tereyağında, yemeklik doğranmış soğanlarla birlikte, tencerenin kapağı açık olarak suyunu çekene kadar kavurun.

4. Maydanozu ince olarak kıyın.
5. Mantarların üzerine karabiberi ve ince kıyılmış maydanozu ekleyip, sıcak olarak servis edin.

ÖZLEM MEKİK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir