Başakşehir Belediyesi’nden Türk Sporuna Büyük Destek

Spor parklarında hazırlanarak ‘Akademili’ oldular

Başakşehir Spor Parkları’nda hazırlanan 32 sporcu Spor Akademisini kazandı. Başakşehir Belediyesi Spor Parklarında ücretsiz olarak verilen eğitimlerle sporcu, antrenör ve yönetici yetiştiren Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulları (BESYO)’lara girmeye hak kazandı.

Başakşehir Belediyesi, Türkiye’de bir ilke imza atarak ilçe belediyeler arasında üniversitelerin spor akademisi bölümlerine ücretsiz olarak öğrenci hazırlıyor. 2016 yılında başlayan eğitimlerin ilk yılında 19 Başakşehirli öğrenci spor akademilerini kazandı. Eğitimler 2. yılında 2017 Şubat ayında başladı. Spor parklarında verilen eğitimlerde haftanın 2 günü öğrenciler YGS deneme sınavına hazırlandı. Deneme sınavları ile desteklenen öğrenciler 12 Mart 2017’de yapılan sınavın ardından akademi hazırlık kurslarına alındı. Yoğun bir hazırlık sürecine alınan öğrencilere ücretsiz ulaşım imkânı sağlandı. Genç sporcular haftanın 2 günü Şamlar Tabiat Parkı’nda kros antrenmanlarına ve 4 günde TOKİ Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda antrenman yaptı.

Üniversitelerin spor akademisi bölümlerine girebilmek için yoğun çalışma dönemi geçiren 36 genç sporcudan 32’si akademiye girmeyi başardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir