50 Yıldır Gönül Verdiği Sporun Peşinden Koşuyor

Bartın’da, 12 yaşından bu yana atletizm sporunu hayatının her gününde ayrılmaz parçası olarak yaşayan 62 yaşındaki milli atlet Turgay Oğuz, zorluklara rağmen başarılarla dolu spor kariyerine sahip olmanın haklı gururunu yaşıyor.

12 yaşından bu yana atletizm sporunu hayatının her gününde ayrılmaz parçası olarak yaşayan 62 yaşındaki milli atlet Turgay Oğuz, zorluklara rağmen başarılarla dolu spor kariyerine sahip olmanın haklı gururunu yaşıyor.

Yarım asırlık spor yaşamında evini geçindirmek için kimi zaman yırtık ayakkabılarıyla yarışlara katılan milli sporcu Turgay Oğuz, ortaokul yıllarında ailesi karşı çıkmasına rağmen eğitimine ara vererek çeşitli atletizme başladı.

Kısa sürede elde ettiği başarılarla dikkatleri üzerine çeken Turgay, 20 yaşında spor işçi olarak TürkiyeTaşkömürü Kurumunda işe alındı ve Zonguldakspor adına yarışmalara katılarak, önemli dereceler elde etti.

İlerleyen yaşına rağmen atletizmi ara vermeden sürdüren ve yeni yarışlara hazırlanan milli atlet Turgay, spor hayatı boyunca karşılaştığı zorlukları, gönül verdiği atletizmdeki başarılarıyla aşmanın mutluluğunu yaşıyor.

“Ayakkabım eskiyecek’ diye az antrenman yaptığım olurdu”

 

Kaynakça: Haberler.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir