Geçmişten Gelen Kodlar

Günümüzde geçmişi serbest bırakmak diye bir gündem söz konusu;

  • Geçmişi serbest bırakmak nedir? Geçmişimizi nasıl serbest bırakırız?

İnsanlar duyguları tarafından yönetilir. Duygular düşünme şeklimizi, davranışlarımızı etkiler. Eğer sevgi, mutluluk, sağlık istiyorsak duygularımızı kontrol etmeliyiz. Duygularımızı iyileştirmeliyiz. Geçmişi serbest bırakmak olumsuz duyguyu zihnimizden atmaktır. Geçmişte yaşadığımız bir çok şey anımızı etkilemektedir. Karma borçlarımız, atalarımızdan gelen bağlar yaşamımız üzerinde ciddi etkilere sahiptir.  Geçmişimizi bir çok yöntemle serbest bırakabiliriz. Her yaşam koçu ya da enerjistler farklı yöntem izleyebilir. Bu yöntem; NLP olabilir, SEDONA yöntemi olabilir, EFT tekniği, SPRİTÜEL yöntemler olabilir. Terapiste göre yöntem değişir.

 

  • Bir enerji uzmanı ve yaşam koçu olarak siz hangi yöntemi uyguluyorsunuz?

Ben  Enerji EFT si yöntemini uyguluyorum.

 

  • Enerji EFT si nedir?

EFT, ilk olarak 1980 lerde Amerika Birleşik Devletleri’nden mühendis Gray Craig tarafından formüle edilip problemlerin üzerine farklı yön ve bakış açısından gitmek için tasarlanmıştır. Her insanın bir enerji bedeni vardır. EFT, enerji bedenindeki blokajları ortadan kaldırır. EFT, psikoloji ya da fizyoloji değildir. EFT ruh, beden, zihin üçlüsüyle ilgilenir. Oldukça basit ve etkili bir tekniktir.

 

  • Nasıl uygulanır?

Ellerim ve vuruş noktaları.

Olumsuz duygularımıza odaklanarak sırayla yukarıdaki noktalara vuruş yapıyoruz ve kendimizi olduğundan çok daha iyi hissediyoruz. İşte bu kadar basit.

  • Peki geçmişteki bir olumsuzluğa ya da geçmişten getirdiğimiz bir bağa nasıl uygularız?

Aynı şekliyle. Geçmişte yaşadığımız ana odaklanırız ve vuruş yaparak olumsuz duyguyu boşaltırız. O anda yaşadığımız o olumsuz blokajı ortadan kaldırmış oluruz.

Mesela; bir danışanımın çocuğunda ciddi anlamda korku vardı. Her şeyden korkuyordu çocuk. Anneyle çalışma yaptık. Meğerse annenin çocuk 1,5 yaşındayken işe başlaması çocukta annem beni terk edecek bilincini oluşturmuş, tam o sırada anne işe giderken komşunun bu yaştaki çocuk terkedilip işe gidilir mi demesi annede pişmanlığa ve suçluluk duygusuna sebebiyet vermiş. Anıyı temizledik, terkedilme korkusunu temizledik ve daha mutlu bireyler ortaya çıktı çalışma sonunda.

 EFT ‘le geçmişe gidip o anıyı temizlediğimizde bu olumsuz duyguda temizlenmiş oluyor.  

 

  • EFT tekniği hangi alanlarda kullanılır?

Gary Craig  şöyle öneriyor: EFT’yi her şeyde deneyin.

EFT Tekniğini; bütün travmalarda, sağlık sorunlarınızda , kişisel gelişiminizde kullanabilirsiniz. Örnek verecek olursak;

Olumsuz duygular,   Olumsuz inançlar

Duygusal travmalar,   Bedensel sorunlar

Madde bağımlılıkları,      İlişkiler

Hedef belirleme,      Performans arttırma,   Ruhsal gelişim 

gibi alanlarda baş yardımcımızdır.   

  • Röportajınız için teşekkür ederiz
  • Ben de teşekkür ederim. Sevgiyle kalın.

                                                                                                       Aysun KIRAN

                     

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir