Hakan Şükür’ün Fahri Üvanlığı Geri Alındı

Galatasaray’da oynadığı dönemde efsaneleşmiş fakat geçtiğimiz yıl içerisinde FETÖ örgütü üyesi olduğu tespit edilen Hakan Şükür’e bir darbe de ÇOMÜ’den geldi. Hakkında yakalama kararı çıkarılan fakat Türkiye’de yer almadığı için tutuklanamayan Hakan Şükür’ün Galatasaray kulübünden de ihracı sık şekilde gündeme gelmişti. Kulüp üyeleri arasında yapılan oylamada daha yüksek oyla ihracı gerçekleşmeyen futbolcudan ise bazı ünvanlar geri alınıyor.

Fahri Olarak Verilen Ünvan Artık Yok!
Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nin bundan 5 yıl önce Hakan Şükür’e vermiş olduğu bir ünvan vardı. Üniversite, Şükür’e fahri doktora ünvanını sunmuş ve Şükür tarafından kabul edilmişti. Bunun üzerine FETÖ ile bağlantısı olduğu öğrenilen futbolcu hakkında yeni bir karar alındı ve bu karara göre artık o ünvan geçersiz.

Üniversite rektörlüğü tarafından yapılan bildiride fahri doktora ünvanlığından alındığı söylendi. Açıklamada gerekçe olarak Türkiye Cumhuriyeti’ni hiçe sayma ve gayri meşru yapılara dahil olma olarak belirtildi. Hakkındaki iddialar sonrasında üniversite içerisinde bir oylama gerçekleştirilerek Hakan Şükür’ün ünvanı geri alındı. Eski futbolcunun bağlı olduğu üyelikleri bulunan farklı dernek ve kulüplerin de olduğu biliniyor. Galatasaray’daki üyeliği ise hala devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir