Andy Murray Şokta! İlk Turda Elendi…

Tenis dünyasının bir numarası konumuna yükselen Andy Murray, ülkesindeki turnuvada ilk turda sürpriz şekilde elendi. Maç sonrası büyük bir hayal kırıklığı yaşadığı görülen tenisçinin kort kenarında üzgün ve düşünceli şekilde görüntülenmesi taraftarlarını da üzdü. Andy Murray daha önce İngiltere’deki Queen’s Club turnuvasını tam 5 kez kazanmış ve bu turnuvanın en başarılı ismi olmuştu. Kariyerinde dünya bir numarası olmasında da katkı sağlayan Queen’s Club turnuvasında yeni bir şampiyonluk bekleyen raket mecburen bir sonraki turnuvayı bekleyecek.

İlk Turda 2-0 Kaybetti!
Queen’s Club’ın hem ülkesinde düzenleniyor olması hem de dünya bir numarası koltuğunda oturuyor olması sebebiyle en favori görülen isim olan Murray’i eleyen isim ise Jordan Thompson oldu. 2-0’lık mağlubiyet alan Murray, şimdi Temmuz ayındaki Wimbledon’u bekleyecek. Elendiği isim Thompson ise son zamanlar dikkat çekse de dünya 90. sırasında yer aldığını belirtelim.

Wimbledon Öncesi Kötü Sinyaller!
Wimbledon’dan önceki en büyük organizasyon konumundaki Queen’s Club’da kaybettiği maç aynı zamanda Temmuz ayındaki turnuva için de kötü sinyaller verdi. İlk seti 7-6, ikinci seti ise 6-2 kaybeden Murray, bu maçta taraftarlarına galip geleceğini gösteren bir ışık yakmadı. Kötü performansla maça başlayan ünlü raket için konsantrasyon eksikliği iddiaları fazlaca yapıldı. Bazı kesim ise Murray için turnuvaya yeteri kadar önem göstermediğini düşünüyor. Murray son 9 yılda Queen’s Club turnuvasında 5 kez hedefine ulaşmıştı. 2017 ise beklediği gibi olmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir