SÜRDÜREBİLİRLİK KILAVUZU…

SÜRDÜREBİLİRLİK KILAVUZU…

Her ne kadar beklenenin paralelinde ‘’yeni  bir şampiyon olacak mı’’

sorusu son haftaya kadar geldiyse de,Beşiktaş ,G.antep karşısında aldığı net galibiyetle sürprize izin vermedi.

Ülke futbolunda  taraflı tarafsız(kör fanatikler hariç) genelin favori gördüğü,bunu önümüzdeki yılda da yinelemesi beklenen ‘’temiz futbol’’ oynayan takmı bunu gerçekleştirebilecek mi hep beraber göreceğiz.

Felsefik olarak ‘’hücum takımı’’ olarak adlandırabileceğimiz,maç öncesi ısınma periyotlarında bile bunu ‘’kanat organizasyonu alıştırmaları’’ile gösteren BEŞİKTAŞ yeni sezonda bunu geliştirecek sürdürebilecek ‘’zeki ve teknik oyuncu kadrosu’’na sahip.

FEDA sezonundan bu yana özellikle yönetim anlamında doğru adımlar atarak

stad yapımı, kadro inşaası,finansal yönetim ve medya iletişim anlamında bir çok klübe örnek olabilecek olan BEŞİKTAŞ,ne yazık ki altyapıdan oyuncuyu kadroya ekleme oranında bu devrimi gerçekleştirmiş değil.

Sportif olarak baktığımızda iki branştaki şampiyonlarımız;

Eurolig Şampiyonu Obradoviç in Fenerbahçesi ve Süper lig Şampiyonu Beşiktaş ta oynayan yerli oyuncu sayısı oldukça düşükken ,altyapıdan Necip Uysal harici oyuncunun olmayışı gelecek adına üzerinde durulması gereken başka bir konu aslında..

Yarışmacı olarak ülke sınırlarının iki sezondur şampiyonu olan BEŞİKTAŞ,Şampiyonlar ligi veya UEFA da kabuğunu kırmak üzereyken bize göre ‘’taktiksel eksiklik neticesinde’’ alabileceği kupaya veda etmişti.

Ülke futbolunun akışına baktığımızda uluslar arası arena da basketbolda Fenerbahçenin olduğu gibi, futbolda da ‘’BEŞİKTAŞ ın ulusal marka olması’’zihin uçlarında gezmede kalmayıp fiiliyata geçmesi olağan bir durum halini almış bulunmakta.

Bunu sürdürebilmek için daha önce bahsetmiş olduğumuz ve taktir edilen yönetim biçimi uygun iken,kadro güçlenmesi ve özellikle teknik kadronun uluslararası tecrübeyi görerek kendini taktiksel manada geliştirebilmesi  zaruret oluyor.

Belki bize özgü; başarıyı örenk almak  değil kıskançlık ve hasetten

‘’Biz olmuyorsak onlarda olmasın..’ diyen kem gözlere sahip kalpleri kırmadan,’’ başarı ukalası’’ olmadan ve medya iletişim anlamında bunlara meydan vermeyecek barış ve sevgi dilini işlemeyi kısaca BEŞİKTAŞLILIK DURUŞU kılavuzudur Fikret ORMAN ve yönetiminin.. Aksi durumda bu ‘’yönetimsel süreci’’ sürdürememenin vereceği negatif sonuçlar için ülkemizin bir zamanlar vizyon takımı UEFA Şampiyonu G.saray ın hali ni gözlemlememiz yeterli olur sanırım..

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir