SON DAKİKA! Bursaspor’da Adnan Örnek istifa etti!

Bursaspor Teknik Direktörü Adnan Örnek, istifa ettiğini açıkladı. Örnek, son haftada oynanacak olan Trabzonspor maçına çıkmayacak. – Bursaspor

Bursaspor Teknik Direktörü Adnan Örnek, istifa ettiğini açıkladı.

Örnek şunları söyledi:

“Oyuna iyi başladık aslında. İstediğimiz gibi gidiyordu. Oyunu kontrol altında tutmak istedik. İlk yarı daha çok geri çekildik. Biraz daha önde basmak istedik. Gençlerbirliği de düzeni değiştirdi. Biz de ona uydurmak zorunda kaldık. İstenmedik bir skor elde ettik.

Sanırım takıma bir şok lazım. Üzerime düşeni yapacağım. Sorumluluğu üzerime alıyorum. Son hafta bu takımın Trabzonspor ‘u yeneceğini biliyorum. Bırakmayı düşünüyorum. İstifa edeceğim. Basın toplantısında da açıklayacağım. Son haftada oynanacak olan Trabzonspor maçına da çıkmayacağım.”

Adnan Örnek maç sonundaki basın toplantısında ise şunları söyledi:

“Sezonun bütün günahı bana ait, sorumluluk da bana ait. Bu takıma şok lazım. Çok uğraştım, başaramadım. Yazık günah. Bu maçı sahada ne olursa olsun kazanmak gerekirdi. Hatalar, sıkıntılar oldu ama başkanla görüşeceğim ve sanıyorum görevimi bırakacağım. Bu takıma şok gerek. Herkes kendisine gelsin. Yeter! Ben elimden geleni yaptım. Başkanla konuşacağım, sanıyorum istifa edeceğim. Koskoca şehrin düşmesine seyirci kalamam. Bu takım eriyip gidemez. Son hafta gelsin biri kurtarsın. Sezonun bütün günahı bende. Ben görevi bırakıyorum. İstifa etmek zorundayım. Rüyadan kalksınlar. Bu seyirciye, taraftara yazık. Maç sahada kazanılır. Ben üzülerek görevi bırakmak zorunda kalıyorum. Trabzonspor maçına 5-6 gün var, bu takım ayağa kalkar. Bunlara gerçekten bir şok lazım. Belki bunu ben gerçekleştiririm. Böyle gitmez. Uyansınlar” diye konuştu.

Konuşmasının ardından soru almayan Adnan Örnek, gözyaşlarına hakim olamadı ve toplantıyı bitirdi.

KAYNAK : fanatik.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir